21. máj 2022
Kolekcia obsahuje 30 diel
2 minúty

Spýtal sa vás niekedy niekto: ,na akú farbu sa dnes cítite?´ Možno sem tam vaši priatelia, možno sa každé ráno pýtate sami seba, keď sa neviete rozhodnúť, aký si obliecť sveter, a možno ste sa ešte nikdy nad tým nezamýšľali. KOLORIT EMÓCIÍ spája základy psychológie s konceptom teórie farby v umení. Netradičná koncepcia tejto kolekcie diel ponúka nielen deťom, ale aj dospelým možnosť spoznať hlbšie vlastný vnútorný svet a nájsť pri tom svoje nové obľúbené dielo.

Ľudia, ktorí si vedia správne uvedomiť vlastné emócie zažívajú vo všeobecnosti menej úzkosti, sú vnútorne vyrovnanejší a odolnejší voči psychicky náročným udalostiam. Rozvíjanie emocionálnej inteligencie však ani v súčasnosti nie je pre každého prirodzeným. Uvedomiť si a zároveň porozumieť svojim pocitom je pre bežného človeka častokrát veľmi postupný a náročný proces, do ktorého sa púšťa len hŕstka odvážlivcov.

Avšak identifikovať svoje emócie vo výrazne fialovej abstraktnej maľbe predsa len človeku ponúka priestor nielen pre hlbšie sebapoznanie, no aj pre hlbšie kaviarenské rozhovory. Od obyčajného: „Ako sa máš?“ sa častokrát nedostaneme ďalej ako k až príliš jednoduchej odpovedi: „Fajn.“ Pričom „Fajn,“ môže znamenať úplne hocičo, a ďalej sa už nepohneme.

Aj práve preto kolekcia diel KOLORIT EMÓCIÍ môže byť skvelým prostriedkom pre ľudí, ktorí chcú lepšie pochopiť vlastnému duševnému rozpoloženiu skrz intuitívne sympatie ku konkrétnym umeleckým dielam. Kolekcia zároveň ponúka príležitosť k zamysleniu sa nad symbolikou a významom jednotlivých farieb a farebných kombinácií, no zároveň necháva priestor aj subjektívnej interpretácii vybraných diel.

Chceš umenie do mailovej schránky?

Nové kolekcie, články a tipy na výtvarné diela 2x mesačne.
Odoslaním súhlasím so spracovaním osobných údajov.