V jeho rôznorodej zbierke nájdeme Klimta, Kokoschku, Goyu, Braunerovú, Muchu, Kupku, Hlaváčka, Muncha, Dürera a ďalšie silné mená. Highlighty zbierky postupne zverejňuje Památník národního písemnictví v prehľadne členenej a bohato popísanej online galérii vytvorenej v spolupráci s Lab.SNG.
Karáskova rozsiahla zbierka diel od stredoveku po 20. storočie obsahuje viac než 50 tisíc objektov. Verejnosť ju mohla prvýkrát vidieť v roku 1925 v Tyršovom dome českých sokolov, kde aj zakotvila na 25 rokov. Po nástupe komunistov k moci zbierku previedli na Památník národního písemnictví, kde sa v pôvodnej podobe uchovala až dodnes. Zdigitalizovaná časť zbierky zatiaľ predstavuje len malý zlomok, no vďaka výnimočnému vkusu zberateľa a prísnemu výberu kurátorov sú to všetko mimoriadne kvalitné diela.
Vo výbere zaujme najmä kategória umenia slovanských krajín. Karásková myšlienka založiť v Prahe zbierku zameranú na slovanské umenie našla podporu aj u Tomáša G. Masaryka, ktorý z vlastnej iniciatívy poveril Ministerstvo školstva a národnej osvety v Prahe nákupom umeleckých diel slovanských autorov pre doplnenie expozície. S podporou historika umenia a vtedajšieho ministerského úradníka Václava Viléma Štecha sa zbierka dočasne rozrástla o súbor súčasného ruského, bulharského, chorvátskeho, slovinského a lužickosrbského umenia, ktorý Karásek systematicky rozširoval z vlastných prostriedkov alebo prostredníctvom súkromných mecenášov a umelcov.
Památník národního písemnictví spravuje aj online galériu barokového grafika Václava Hollara a XVI. Trienále českého ex libris 2020.
Jaroslav Panuška – Vodník, okolo 1900
Aleksander Christov Dobrinov – Karikatura Terezy Koseové-Dubrovské, 1927
Jakub Schikaneder – Maltézské náměstí v mlze, okolo 1910
Zdenka Braunerová – Pražské Benátky, 90. roky 19. storočia
Menci Clement Crnčić – Květinové zátiší, 1890 – 1920
Rembrandt van Rijn – Faust, 1650 – 1654
Edward Munch – Krajina se dvěma stromy, 1880 – 1944
František Kupka – Akrobatka, 1902
Nikolaj Michajlovič Rodionov – Stařenka, 1934
Nikolaj Petrovič Bogdanov-Bělskij – Po revoluci (skica k obrazu), 1918 – 1920
Paul Signac – Motiv z Bosporu, 1907
Paul Gauguin – Le sourire, 1898 – 1899