14. február 2018
Kolekcia obsahuje 20 diel
2 minúty

Kolekcia diel pre Schaubmarov mlyn

Predstavujeme kolekciu diel s motívom ovocného sadu, stromov a vidieka, ktorú venujeme Schaubmarovmu mlynu v Pezinku. Mlyn je už od 70. rokov 20. storočia súčasťou Slovenskej národnej galérie. Na jednom mieste nájdete vidiecku usadlosť so zachovaným 250-ročným mlynom a zároveň galériu výtvarného umenia.

V minulom roku sa tím SNG pustil do čiastočnej revitalizácie celého areálu, do zlepšovania a rozširovania služieb a tiež programového naštartovania – vzniklo množstvo nových aktivít a podujatí pre verejnosť. Tento rok začína obnova ovocného sadu – v pláne je vysadiť 33 ovocných stromov a viac ako 100 kríkov: marhulí, hrušiek, sliviek, moruší, ríbezlí, egrešov a mnoho ďalších druhov... Všetko tak, aby sad evokoval prirodzenú záhradu, akú sme zažili u starých rodičov na dedine.

Aby mohla obnova sadu prebehnúť, je potrebná podpora verejnosti, preto môžete od 12.3. do 9. 4. prispieť aj vy prostredníctvom crowdfundingovej kampane na www.startlab.sk. Práve reprodukcia z našej kolekcie je jednou z odmien, ktorú môžete získať, ak sa zbierky zúčastníte.

Nové kolekcie, články a tipy na výtvarné diela 2x mesačne.
Odoslaním súhlasím so spracovaním osobných údajov.