Čo je web umenia?

Web umenia je on-line katalóg výtvarných diel zo zbierok slovenských galérií evidovaných v Centrálnej evidencii diel výtvarného umenia.

Nájdete tu základné informácie o dielach a ich autoroch, ale aj pôvodné články, videá a kolekcie. Údaje o dielach a ich digitálne reprodukcie sú preberané a pravidelne aktualizované zo systému CEDVU (Centrálna evidencia diel výtvarného umenia), kam ich vkladajú zamestnanci jednotlivých galérií.

Galérie na mape

U nás môžete

Sťahovať voľné diela

 • §Digitálne reprodukcie autorskoprávne voľných diel SNG na tejto stránke sú sprístupnené ako verejné vlastníctvo (public domain). Môžete si ich voľne stiahnuť vo vysokom rozlíšení a využívať na súkromné aj komerčné účely - kopírovať, zdieľať či upravovať.
 • §Pri ďalšom šírení prosíme uviesť meno autora, názov, inštitúciu a zdroj (webumenia.sk)
 • §Ak plánujete využiť reprodukcie na komerčné účely, prosím informujte nás o vašich plánoch vopred, vieme vám poradiť.

Využívať voľné diela

 • tlač (plagáty, pohľadnice alebo tričká)
 • vlastná tvorba (digitálna úprava reprodukcie, využitie jej časti pre animáciu alebo koláž)
 • vzdelávanie (vloženie obrázku na vlastnú webstránku, použitie na Wikipedii či ako súčasť prezentácie)

Objednať si kvalitné reprodukcie

K vybraným dielam zo zbierok SNG ponúkame možnosť objednať si reprodukcie v archívnej kvalite na fineartových papieroch. Po výbere diela, vyplnení údajov a odoslaní objednávky vás bude kontaktovať pracovník SNG s podrobnejšími informáciami. Momentálne je možné vyzdvihnúť si diela len osobne v kníhkupectve Ex Libris v priestoroch SNG na Námestí Ľ. Štúra 4 v Bratislave alebo v pokladni Zvolenského zámku - Námestie SNP 594/1.

Vyberte si reprodukcie

Július Koller, Anton Fiala - U.F.O.-naut J.K. (U.F.O) Slovenský maliar z konca 18. storočia, Neznámy maliar - Barónka Jozefína Mednyánzska Eduard Pavlačka - Zimný Dunaj Vincent Hložník - List XI. - z cyklu Pečate Rudolf Sikora - Konceptuálna fotografia (!?) Ferdiš Duša - Nefcerka Wilhelm Woernle, Ph.D. Koninck - Vyhnanie Hagary Ladislav Čemický - Lúžnianka František Studený - SNP - umierajúci Pavol Paňák, Martin Kusý, Martin Kusý ml., Mária Kusá, Martin Hruška, Richard Kereškényi - Súťaž na rekonštrukciu a modernizáciu areálu Slovenskej národnej galérie v Bratislave. Návrh č. 21. Panel č. 3. Ján Želibský - V obchode Martin Martinček - Nezbadaný svet. Pinguin Jaroslav Vodrážka - Vrcholky stromov František Gibala - Žena s drapériou Ladislav Guderna - Zátišie so sviečkou Alojz Pepich - Dievčatá Pavol Breier st. - Bez názvu (Bratislava. Podhradie) Jaroslav Augusta - Tri náčrty ruky Ernest Špitz - Mužský portrét Ján Novák - Štúdia k obálke J.Jánošíka I.

Spojte sa s nami

Zverejňujeme výtvarné diela
zo zbierok slovenských galérií.

Podmienkou pre zverejnenie diel a ďalších autorov na Web umenia je ich zastúpenie v zbierkach registrovaných galérií. Diela zo súkromných zbierok a z iných zdrojov aktuálne nezverejňujeme.

Sme otvorení ďalším
formám spolupráce
.

Ak viete o niektorom z diel alebo autorov viac informácií, alebo ste na jeho profile u nás nenašli fotografiu, budeme radi ak nám pomôžete pri ich doplnení. Napíšte nám na lab@sng.sk, spojíme sa s vami.

Web umenia realizuje
kolektív lab.SNG

 • Michal Čudrnák vedúci lab.SNG, autor článkov
 • Lukáš Štepanovský editor obsahu, autor článkov
 • Igor Rjabinin vývojár
 • Philo van Kemenade vývojár
 • Rastislav Chynoranský vývojár
 • Gabriel Balkó kontrolór kvality, editor obsahu
 • Braňo Matis grafický dizajnér