Čo je web umenia?

Web umenia je on-line katalóg výtvarných diel zo zbierok slovenských galérií evidovaných v Centrálnej evidencii diel výtvarného umenia.

Nájdete tu základné informácie o dielach a ich autoroch, ale aj pôvodné články, videá a kolekcie. Údaje o dielach a ich digitálne reprodukcie sú preberané a pravidelne aktualizované zo systému CEDVU (Centrálna evidencia diel výtvarného umenia), kam ich vkladajú zamestnanci jednotlivých galérií.

Galérie na mape

U nás môžete

Sťahovať voľné diela

 • §Digitálne reprodukcie autorskoprávne voľných diel SNG na tejto stránke sú sprístupnené ako verejné vlastníctvo (public domain). Môžete si ich voľne stiahnuť vo vysokom rozlíšení a využívať na súkromné aj komerčné účely - kopírovať, zdieľať či upravovať.
 • §Pri ďalšom šírení prosíme uviesť meno autora, názov, inštitúciu a zdroj (webumenia.sk)
 • §Ak plánujete využiť reprodukcie na komerčné účely, prosím informujte nás o vašich plánoch vopred, vieme vám poradiť.

Využívať voľné diela

 • tlač (plagáty, pohľadnice alebo tričká)
 • vlastná tvorba (digitálna úprava reprodukcie, využitie jej časti pre animáciu alebo koláž)
 • vzdelávanie (vloženie obrázku na vlastnú webstránku, použitie na Wikipedii či ako súčasť prezentácie)

Objednať si kvalitné reprodukcie

K vybraným dielam zo zbierok SNG ponúkame možnosť objednať si reprodukcie v archívnej kvalite na fineartových papieroch. Po výbere diela, vyplnení údajov a odoslaní objednávky vás bude kontaktovať pracovník SNG s podrobnejšími informáciami. Momentálne je možné vyzdvihnúť si diela len osobne v kníhkupectve Ex Libris v priestoroch SNG na Námestí Ľ. Štúra 4 v Bratislave alebo v pokladni Zvolenského zámku - Námestie SNP 594/1.

Vyberte si reprodukcie

Jan Hála - 5. - Obetavý medveď Alojz Klimo - Jurty Viktor Hermély - Gravoza Ever Púček - Motív zo starej Bratislavy Terézia Kružlicová - Rozprávka jednej jaskyne Alojz Klimo - Cesta Vladimír Dedeček - Viacúčelový výstavný areál v Bratislave – Petržalke. 1. stavba – Projektová úloha. Situácia. M 1:2000. Edouard Manet - Chlapec so psom Martin Martinček - Rozkvitnutý deň I. Ivan Lužák - Interkamera´81 Viliam Weisskopf - Vrana k vrane sadá Július Koller, Kvetoslava Fulierová - U.F.O.-naut J.K. (U.F.O) Dušan Grečner - Krotká a nežná -Metamorfóza Július Szabó - Donovaly Stanislav Filko - Realita III. Cyprián Majerník - Skicár - 40 listov Martin Martinček - Pred žatvou I. Elvíra Antalová - Vábenie Eugen Nevan - Návrh na ženský kostým XVII. Štefan Polkoráb - Náčrtník s figur. štúdiami - Chudobný obed

Spojte sa s nami

Zverejňujeme výtvarné diela
zo zbierok slovenských galérií.

Podmienkou pre zverejnenie diel a ďalších autorov na Web umenia je ich zastúpenie v zbierkach registrovaných galérií. Diela zo súkromných zbierok a z iných zdrojov aktuálne nezverejňujeme.

Sme otvorení ďalším
formám spolupráce
.

Ak viete o niektorom z diel alebo autorov viac informácií, alebo ste na jeho profile u nás nenašli fotografiu, budeme radi ak nám pomôžete pri ich doplnení. Napíšte nám na lab@sng.sk, spojíme sa s vami.

Web umenia realizuje
kolektív lab.SNG

 • Michal Čudrnák vedúci lab.SNG, autor článkov
 • Lukáš Štepanovský editor obsahu, autor článkov
 • Igor Rjabinin vývojár
 • Philo van Kemenade vývojár
 • Gabriel Balkó kontrolór kvality, editor obsahu
 • Braňo Matis grafický dizajnér