Čo je web umenia?

Web umenia je on-line katalóg výtvarných diel zo zbierok slovenských galérií evidovaných v Centrálnej evidencii diel výtvarného umenia.

Nájdete tu základné informácie o dielach a ich autoroch, ale aj pôvodné články, videá a kolekcie.Údaje a digitálne reprodukcie sú preberané a pravidelne aktualizované zo systému CEDVU (Centrálna evidencia diel výtvarného umenia), kam ich vkladajú zamestnanci jednotlivých galérií.

Galérie na mape

U nás môžete

Sťahovať diela a využívať ich

  • §Digitálne reprodukcie autorskoprávne voľných diel SNG na tejto stránke sú sprístupnené ako verejné vlastníctvo (public domain). Môžete si ich voľne stiahnuť vo vysokom rozlíšení a využívať na súkromné aj komerčné účely - kopírovať, zdieľať či upravovať.
  • §Pri ďalšom šírení prosíme uviesť uviesť meno autora, názov, inštitúciu a zdroj (webumenia.sk)
  • §Ak plánujete využiť reprodukcie na komerčné účely, prosím informujte nás o vašich plánoch vopred, vieme vám poradiť.

napríklad

  • tlač (plagáty, pohľadnice alebo tričká)
  • vlastná tvorba (digitálna úprava reprodukcie, využitie jej časti pre animáciu alebo koláž)
  • vzdelávanie (vloženie obrázku na vlastnú webstránku, použitie na Wikipedii či ako súčasť prezentácie)

Objednať si kvalitné reprodukcie

K vybraným dielam zo zbierok SNG ponúkame možnosť objednať si reprodukcie v archívnej kvalite na fineartových papieroch. Po výbere diela, vyplnení údajov a odoslaní objednávky vás bude kontaktovať pracovník SNG s podrobnejšími informáciami. Momentálne je možné vyzdvihnúť si diela len osobne v kníhkupectve Ex Libris v priestoroch SNG na Námestí. Štúra 4 v Bratislave alebo v pokladni Zvolenského zámku - Námestie SNP 594/1.

Vyberte si reprodukcie

Eugen Nevan - Návrh na ženský kostým XVIII. Jan Hála - Ondrej Kováč Miloš Urbásek - Pocta Albersovi-IV. Ferdinand Hložník - Večer Eugen Nevan - Návrh na divadelnú scénu VII. Eugen Nevan - Návrh na kostým toreádora I. Mikuláš Galanda - Kravičky Stredoeurópsky maliar z 19. storočia - Hlava chlapca Ľudovít Fulla - Námestie v Bardejove Arnold Peter Weisz-Kubínčan - Žena s rýľom Kamil Vyskočil - Cyklus farebných fotografií Zolo Palugyay - Dedinský dvor Vladimír Dedeček, Neznámy autor - Fotografia neznámeho reliéfu so skupinou postáv. Rudolf Uher - Schúlená Ladislav Mednyánszky - Náčrt k obrazu 40. Jaroslav Vodrážka - Stojaci ženský akt Vincent Hložník - Na konci cesty Rudolf Uher - Tvarová štúdia XVI. Jaroslav Vodrážka - Sklabiňa Juraj Bartoš - Orava

Spojte sa s nami

Zverejňujeme výtvarné diela
zo zbierok slovenských galérií.

Podmienkou pre zverejnenie diel a ďalšich autorov na Web umenia je ich zastúpenie v zbierkach registrovaných galérií. Diela zo súkromných zbierok a iných zdrojov aktuálne nezverejňujeme.

Sme otvorení ďalším
formám spolupráce
.

Sme však otvorení iným formám spolupráce, čoskoro zverejníme časť výtvarných diel ako otvorené dáta. Ak viete napríklad o niektorom z autorov viac informácií, alebo ste na jeho profile u nás nenašli fotografiu, budeme radi ak nám pomôžete pri ich doplnení. Napíšte nám na lab@sng.sk, spojíme sa s vami.

Web umenia realizuje
kolektív lab.SNG

  • Michal Čudrnák vedúci lab.SNG, autor článkov
  • Lukáš Štepanovský editor obsahu, autor článkov
  • Igor Rjabinin vývojár
  • Braňo Matis grafický dizajnér