Čo je web umenia?

Web umenia je on-line katalóg výtvarných diel zo zbierok slovenských galérií evidovaných v Centrálnej evidencii diel výtvarného umenia.

Nájdete tu základné informácie o dielach a ich autoroch, ale aj pôvodné články, videá a kolekcie.Údaje a digitálne reprodukcie sú preberané a pravidelne aktualizované zo systému CEDVU (Centrálna evidencia diel výtvarného umenia), kam ich vkladajú zamestnanci jednotlivých galérií.

Galérie na mape

U nás môžete

Sťahovať diela a využívať ich

  • §Digitálne reprodukcie autorskoprávne voľných diel SNG na tejto stránke sú sprístupnené ako verejné vlastníctvo (public domain). Môžete si ich voľne stiahnuť vo vysokom rozlíšení a využívať na súkromné aj komerčné účely - kopírovať, zdieľať či upravovať.
  • §Pri ďalšom šírení prosíme uviesť uviesť meno autora, názov, inštitúciu a zdroj (webumenia.sk)
  • §Ak plánujete využiť reprodukcie na komerčné účely, prosím informujte nás o vašich plánoch vopred, vieme vám poradiť.

napríklad

  • tlač (plagáty, pohľadnice alebo tričká)
  • vlastná tvorba (digitálna úprava reprodukcie, využitie jej časti pre animáciu alebo koláž)
  • vzdelávanie (vloženie obrázku na vlastnú webstránku, použitie na Wikipedii či ako súčasť prezentácie)

Objednať si kvalitné reprodukcie

K vybraným dielam zo zbierok SNG ponúkame možnosť objednať si reprodukcie v archívnej kvalite na fineartových papieroch. Po výbere diela, vyplnení údajov a odoslaní objednávky vás bude kontaktovať pracovník SNG s podrobnejšími informáciami. Momentálne je možné vyzdvihnúť si diela len osobne v kníhkupectve Ex Libris v priestoroch SNG na Námestí. Štúra 4 v Bratislave alebo v pokladni Zvolenského zámku - Námestie SNP 594/1.

Vyberte si reprodukcie

Imrich Weiner-Kráľ - Devín Andrej Dúbravský - Skicár 1-66 Viliam Weisskopf - Pápež - Vatikán Rudolf Fila - Strana z diela Kniha - objekt II. Blanka Votavová - Nevesta II. Stredoeurópsky maliar z konca 19. storočia - Podobizeň Netti Schottek Jaroslav Vodrážka - Skalnatý kopec Marián Mudroch - Meditácie IV Dezider Tóth - Geometria ohňa Jan Hála - Betlémska kaplnka Viliam Chmel - Mesiac nad riekou Blanka Votavová - 21-Ako dočiahneme slnce.Huslista Eugen Nevan - Skicár II - 49 listov - Žena v šatke Jozef Sedlák - Príbehy z podvedomia I. Július Lörincz - Vo víchrici Neznámy autor - Rím. Koloseum (Colosseum) Mikuláš Galanda - Objatie Georg Philipp Rugendas, Jeremias Wolff - Muž na koni František Veselý - Krajina na sviatočnú vychádzku Ivan Žabota - Diváci

Spojte sa s nami

Zverejňujeme výtvarné diela
zo zbierok slovenských galérií.

Podmienkou pre zverejnenie diel a ďalšich autorov na Web umenia je ich zastúpenie v zbierkach registrovaných galérií. Diela zo súkromných zbierok a iných zdrojov aktuálne nezverejňujeme.

Sme otvorení ďalším
formám spolupráce
.

Sme však otvorení iným formám spolupráce, čoskoro zverejníme časť výtvarných diel ako otvorené dáta. Ak viete napríklad o niektorom z autorov viac informácií, alebo ste na jeho profile u nás nenašli fotografiu, budeme radi ak nám pomôžete pri ich doplnení. Napíšte nám na lab@sng.sk, spojíme sa s vami.

Web umenia realizuje
kolektív lab.SNG

  • Michal Čudrnák vedúci lab.SNG, autor článkov
  • Lukáš Štepanovský editor obsahu, autor článkov
  • Igor Rjabinin vývojár
  • Braňo Matis grafický dizajnér